Our Location
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124
Style wnętrz i inspiracje na wprowadzenie tychże styli do nieruchomości naszych czytelników to bardzo istotny dział naszego bloga. W poszczególnych podkategoriach przedstawiamy najpopularniejsze stylistyki wnętrz i podpowiadamy jak zastosować je w salonie, łazience, kuchni, sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecięcym. Style dekoracji wnętrz to zagadnienie, którym interesuje się coraz większa grupa osób. Efektowny i spójny wygląd wnętrza może, a wręcz powinien być jedną z naszych wizytówek. Bo choć “wolnoć, Tomku, w swoim domku”, to przecież “jak nas widzą, tak nas piszą”. Jeśli nie dbamy więc o siebie i swoje otoczenie, nie będziemy dobrze postrzegani przez innych ludzi.
Mogłoby się wydawać, że style wnętrz w architekturze są wyłącznie w kręgu zainteresowań płci pięknej. Jednak w obecnych czasach również mężczyźni zgłębiają tę dziedzinę, analizując różnice pomiędzy poszczególnymi wystrojami. Rośnie bowiem nasza świadomość związana z tym, jak domowe otoczenie wpływa na jakość naszego życia. W prywatnych “czterech kątach” spędzamy dużo czasu. Tutaj odpoczywamy, jemy, spotykamy się ze znajomymi i rodziną, tutaj też często pielęgnujemy nasze hobby czy realizujemy dodatkowe zadania zawodowe. Dlatego tak istotną kwestią jest, byśmy dobrze czuli się w osobistej przestrzeni. Kluczem jest więc zadbanie o odpowiedni wygląd i wyposażenie pomieszczeń.
Dla poparcia tej tezy podajemy przykład z życia jednego z naszych czytelników, nadesłany drogą mailową: – Uwielbiam moje mieszkanie, w którym żyję od blisko 25 lat, w tym od siedmiu lat samotnie. Czuję się w nim bardzo komfortowo i bezpiecznie. Jednak dopiero remont salonu i odważne pójście w kierunku stylu loftowego sprawiły, że czerpię maksymalną przyjemność z przebywania w domowym zaciszu. Wcześniej było ono nijakie pod względem estetyki.
Jak więc widzicie, prosty z tego wniosek, że style architektoniczne wnętrz są w stanie znacznie odmienić odbiór całości i nasze samopoczucie w lokum.
“Nowoczesne wnętrza 2020, 2021” – hasło to jest często wpisywane przez internautów w wyszukiwarkach. Nic w tym dziwnego, ponieważ w obecnych czasach inspiracji szukamy przede wszystkim w sieci www. Warto pamiętać o tym, że nowoczesne wnętrze nie musi być utrzymane w stylu kojarzącym się z obecnymi trendami. Dowolność w tej materii jest naprawdę duża i warto łączyć style oraz eksperymentować.
Style wykończenia wnętrz możemy generalnie podzielić na te bardziej tradycyjne, modernistyczne oraz łączące w sobie kilka inspiracji. Aranżacje pomieszczeń mogą w pełni wyrażać upodobania i usposobienie ich właściciela, co przy procesie projektowania i samego remontu sprawia ogromną frajdę. Chwilą wartą “zachodu” jest również finisz prac wykończeniowych, gdy nasz plan staje się realny i unaoczniony.
Część z Was może zastanawiać się czy style wnętrz domów można stosować również w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Faktycznie, niektóre z designów lepiej prezentują się w dużych przestrzeniach, jednak dane aranżacje odnajdą się w każdym typie pomieszczeń. Ważne jest jednak, by umiejętnie dostosować nagromadzenie dodatków do metrażu i uwarunkowań panujących we wnętrzu. My podpowiemy Ci jak to zrobić.
Style aranżacji wnętrz to podróż po całej gamie rozwiązań – od klasyki po nowoczesność. Na naszym blogu sukcesywnie będziemy opisywać każdy z nich. Będziemy też podpowiadać Wam w jaki sposób sprytnie i małym nakładem pieniężnym adaptować poszczególne style w Waszej przestrzeni. Interesuje Was kuchnia w stylu prowansalskim? Chcecie urządzić salon w stylu skandynawskim? A może szukacie podpowiedzi jak stworzyć meble z palet? Te i wiele innych porad znajdziecie właśnie u nas – na blogu Decoteria.pl.
Czy można jednoznacznie wskazać najpopularniejsze style we wnętrzach? Czy jest jakiś obowiązujący kanon najpopularniejszych stylistyk w architekturze wnętrzarskiej? Owszem, możemy wyróżnić kilka stylów, które są zawsze na szczycie i posiadają niezmiennie sporą rzeszę fanów. To między innymi styl klasyczny, prowansalski czy skandynawski.
Jednak co roku pojawiają się nowe trendy, wyznaczane przez architektów wnętrz i projektantów. Dla przykładu, kilka lat temu panował kolor zielony i wiele roślinnych oraz naturalnych dodatków, jak również koncepcja “tech-free”, zakładająca odejście od technologii w domowej przestrzeni. Na szerokie wody wypłynęła również japońska filozofia “wabi-sabi”. Stawia ona na wystrój wnętrza dotknięty zębem czasu i szukanie zalet w niedoskonałościach oraz przedmiotach, meblach i dodatkach z widocznymi śladami użytkowania. Modne były również wzory geometryczne i kamień.
Natomiast już rok później triumfy święcił eklektyzm w nowoczesnym wydaniu, nurt new nordic oraz scandi-boho, czyli umiejętne połączenie stylu skandynawskiego i romskiego designu. A jeśli jesteśmy już przy stylistycznych miksach, warto zadać na koniec pytanie…
Dylemat jak łączyć modne style wnętrz na pewno nie raz pojawił się w głowie osoby, która dopiero poznaje świat wewnętrznego designu. Z jednej strony możemy korzystać z podpowiedzi zawartych w internecie czy tematycznych pismach. Z drugiej możemy jednak eksperymentować na własną rękę, co z pewnością sprawi wiele przyjemności. Jeśli myślisz o kolażu dwóch stylistyk, nie porywaj się na gruntowny remont. Zacznij stopniowo, od wprowadzenia tematycznych dodatków. Jeśli uzyskany efekt Cię zadowoli i całość będzie ze sobą współgrała, przejdź do poważniejszych prac.
Historia zna wiele przypadków łączenia wręcz niepasujących lub kontrastujących ze sobą stylów. Przykładem jest chociażby wspomniany powyżej nurt scandi-boho, gdzie północnoeuropejski porządek i minimalizm spotkały się z cygańsko-hipisowską wolnością i kolorytem. To świetnie obrazuje, jak ciekawy i fascynujący może być świat wewnętrznego designu.
Kuchnia industrialna wbrew pozorom stwarza duże możliwości na ciekawe aranżacje. Wydawać by się mogło, że…
Ogólne zasady tego designu są proste - ma być sielsko, przytulnie, kwieciście i pogodnie. Naszą bazą jest biel oraz pastelowe, jasne odcienie. Kolorystyka ta może występować na ścianach, jak również na meblach. Te ostatnie powinny być wystylizowane na stare i nieco zużyte. Oczywiście nie może też zabraknąć motywów związanych z naturą i roślinnością.