Our Location

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Sztukateria w sypialni inspiracje

Sztukateria w sypialni to temat naszego dzisiejszego artykułu, w którym postaramy się podsunąć Wam ciekawe inspiracje. O ile bowiem salon, kuchnia czy łazienka są miejscami, wobec których wystroju mamy już na starcie pewną wizję, o tyle sypialnia często pozostaje kwestią problematyczną. W tej części domu przede wszystkim się śpi, więc wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto wprowadzać tutaj dekory i ozdobne dodatki. Naszym zdaniem, by utrzymać ciągłość stylistycznej elegancji w domu, warto zadbać o każdy jego zakamarek. Nasi goście raczej nie będą przesiadywać w sypialni, ale mimo wszystko pomieszczenie to powinno być atrakcyjne wizualnie, bo przecież sami w nim wypoczywamy i zbieramy siły.

Co zrobić, by sypialnia zachwycała swoim wyglądem i stanowiła godne miejsce relaksu? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zastosowanie sztukaterii wewnętrznej. Dzięki nietuzinkowym, ozdobnym, lekkim i bardzo wytrzymałym komponentom, jesteśmy w stanie znacznie odmienić charakter danego pomieszczenia. Produkty tego typu można malować klasycznymi farbami do wnętrz, więc ich przystosowanie do panującej w sypialni kolorystyki nie będzie trudne (fabrycznie sztukateria jest produkowana w barwie białej lub w kolorze piaskowca). Sprawdźmy więc jakie elementy nadają się do pomieszczeń o określonych cechach.

Sztukateria w małej sypialni

Zaczniemy od sztukaterii w małej sypialni. Pomieszczenia sypialne o niedużych rozmiarach są domeną zabudowy wielorodzinnej i stanowią chyba największy odsetek, jeśli chodzi o nasz kraj. Istnieją jednak pewne “triki”, które potrafią powiększyć pomieszczenie pod względem wizualnym. Jeśli chodzi o kolorystykę, to warto pomalować sypialnię na biało, ponieważ ten kolor zawsze optycznie powiększa wnętrze.

Innym “mykiem”, już ściśle związanym z dekorami sztukateryjnymi, jest zastosowanie gzymsów przysufitowych. W ofercie producentów znajdują się zarówno modele gładkie, jak i ozdobne – w ornamenty i ciekawe wzory. A dlaczego wymieniamy w tym miejscu popularne “przysufitówki”? Ponieważ komponent ten poprzez płynne połączenie ścian z sufitem, wywołuje optyczną iluzję podwyższenia całego pomieszczenia. Dzięki niemu nawet bardzo mała sypialnia będzie sprawiała wrażenie większej.

Ozdobne ściany w sypialni

Przejdźmy teraz do tematu ozdobnych ścian w sypialni. Możliwości aranżacyjnych w tym przypadku jest tak naprawdę wiele. Bardziej odważni i lubiący wyraziste motywy mogą postawić na przykład na tematyczne fototapety, beton architektoniczny lub cegłę w stylu loft, tapicerowany zagłówek na całą ścianę lub nawet ścianę w modnych ostatnio panelach z mchu.

Miłośnikom tańszych i bardziej klasycznych rozwiązań możemy polecić listwy ścienne cienkie. Dzięki tym produktom można stworzyć bardzo eleganckie ramki, które w sypialni prezentują się naprawdę efektownie i okazale. Do połączenia listew posłużą dedykowane narożniki, które sprzedawane są w sklepach ze sztukaterią. Posiadają one wytworne wzory, dlatego jak najbardziej będą się nadawać do sypialni o tradycyjnym charakterze. Innym elementem w tym stylu, który można z powodzeniem wprowadzić do tej części wnętrza, są ozdobne rozety sufitowe.

Sztukateria styropianowa w nowoczesnej sypialni

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest sztukateria styropianowa w nowoczesnej sypialni. Przykładem są między innymi listwy wokółdrzwiowe, które mogą być również stosowane wokół okien. Ten ciekawy komponent może być swobodnie łączony z listwami przypodłogowymi i stanowić efektowne uzupełnienie wnętrza w minimalistycznym i futurystycznym stylu.

Innym, bardzo efektownym elementem, są listwy oświetleniowe, do których podpina się energooszczędne taśmy LED. Profile tego typu łatwo jest wkomponować do sypialni z prostymi ścianami. Wystarczy przykleić je specjalnym klejem montażowym. Jeśli dysponujemy natomiast sufitem podwieszanym, można poprowadzić w nim same taśmy. W ten sposób zapewnimy sobie źródło dodatkowego, pięknie rozproszonego światła. “Oświetleniówki” to niezwykle efektowny element wykończenia wnętrza. Niegdyś kojarzył się on głównie z miejscami rozrywki – barami, kasynami czy klubami nocnymi. Dziś coraz częściej dekory te spotkać można w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach w zabudowie wielorodzinnej.

Sztukateria w sypialni na poddaszu

Ostatnim poruszanym przez nas dziś tematem będzie sztukateria w sypialni na poddaszu. Tego typu lokalizacja stwarza duże pole do popisu, jeśli chodzi o ciekawy design wnętrza. Przestrzeni do zagospodarowania ze względu na możliwość wystąpienia skosów może być mniej, jednak nie ulega wątpliwości, że stylistycznie można tu poszaleć.

My zaproponujemy Wam jako inspirację montaż paneli ściennych 3D na jednej ze ścian. Występują one w bardzo efektownych wzorach. Przeważają motywy zdecydowanie nowoczesne, ale znaleźć można również odmiany, które ładnie będą komponować się z bardziej tradycyjnym wnętrzem. Trójwymiarowe panele montuje się jedynie przy użyciu specjalnego kleju, dlatego sam proces aplikacji na ścianie nie powinien nikomu sprawić większych problemów.